ZIZAK

erb zizak

Obsah tejto stránky je vhodný len pre osoby staršie ako 18 rokov.

Pokračovať

Zizak, s.r.o., Jilemnického 646/29, 058 01 POPRAD

Zizak firma

Zizak s.r.o.

Absolútna čistota technológie.
Nepoznáme chémiu, farbivá, prísady.

Naše výrobky sú čisté a priezračné ako voda v potoku našich predkov pred dvesto rokmi. Chutia lepšie ako všetky iné nápoje na svete.

zizak medaila

New York World Wine and Spirits Competition

Na medzinárodnej súťaži New York World wine and spirits competition v roku 2017 získali naše výrobky Zizak GIN, Zizak FRNDŽALICA a Zizak BOROVIČKA bronzové medaily.

zizak kosher

Certifikát KÓŠERNOSTI

5 našich výrobkov: Zizak SLIVOVICA,  Zizak HRUŠKOVICA,  Zizak BOROVIČKA,  Zizak GIN a  Zizak FRNDŽALICA získalo certifikát "košer parve".
Tento certifikát je vydávaný pod ortodoxným rabínskym dohľadom výboru Vaad Hakashrut Slovakia.

zizak medaila

PRIPRAVUJEME

ZIZAK KLUB

Na tejto časti sa stále pracuje,
informácie budú doplnené...

LIEHOVAR A PÁLENICA

Je to dvojplášťový kotol s vodnou vrstvou uprostred. Zaručuje rovnomernú teplotu v celom vnútornom priestore kotla. Pálenie prebieha vlastne vo vodnom kúpeli. Energia vyhrievacích telies sa prenáša do vnútorného priestoru kotla cez dvojplášťový priestor vyplnený vodou. Zaručuje, že tu nemôže dochádzať ku prepáleniu alebo pripáleniu kvasu ani ku prehriatiu kvasu, čo v iných prípadoch spôsobuje nežiadúce zápachy a chute vo výslednom produkte - vypálenej pálenke. Zdrojom energie je 7 x elektrické vyhrievacie teleso s výkonom 7.5 kW a 3 x teleso s výkonom 2.5 kW. Toto umožňuje zohriať destilovaný kvas na požadovanú teplotu a udržať túto teplotu automaticky alebo manuálne akúkoľvek potrebnú dobu. Napríklad keď chceme a musíme odpariť METYLALKOHOL, ktorý v posledných rokoch zabil v Čechách a na Slovensku ľudí, tak nastavíme teplotu na 65 stupňov Celzia, čo je odparovacia teplota metylalkoholu a držíme ju tam až kým sa všetok metylalkohol neodparí. Ak začíname odparovať ETYLALKOHOL, čo je kvalitná pálenka tak držíme teplotu na bode odparovania Etylalkoholu a vyberieme z kvasu iba to dobré. Naviac zariadenie má odberný valec so sklenným-ciachovaným vekom, do ktorého metylalkohol odtieka a každý ho tam môže vidieť ako sa následne vypustí do kanála. (Nerozloží nám červené krvinky a nepoškodí nám zdravie a nebude nás bolieť na druhý deň hlava.)

Nad destilačným kotlom má naše zariadenie PARNÝ DOM. Je to kupola so skleneným priezorom a vnútorným osvetlením. Vizuálne vlastným okom tu vidíme alkoholové pary a vidíme ich teplotu. Toto zariadenie je dôležité najmä pre pálenie ovocných destilátov. Vidíme a zachytávame v ňom mastné kyseliny a vosky produkované napríklad jablkovým kvasom. Tieto nie sú veľmi užitočné alebo prospešné ak prejdú až do výsledného produktu. Znižujú jeho jemnosť.

Destilácia v daľšom stupni pokračuje cez 4-stupňovú destilačnú kolónu. Každý zo 4-och stupňov je následnou destiláciou produktu. Teda ak necháme všetky štyri stupne kolóny aktívne/fungujúce tak výsledok je 1 + 4 krát destilovaný produkt. Zároveň však ale môžeme ktorýkoľvek stupeň kolóny otvoriť a tým ho vylúčiť z fungovania. Ak necháme napríklad základný destilátor a jeden stupeň kolóny aktívny, tak systém je fungujúci ako dvojnásobná destilácia. Pri správnom nastavení ovocné destiláty ( Slivovica, Hruškovica, Jablkovica, Čerešňovica prejdú cez kolónu tak, že si zachovajú chuť a vôňu ovocia a neprejde do konečného produktu nič čo tam nepatrí. 

zizak palenica
Zizak, s.r.o.

Jilemnického 646/29
058 01 POPRAD

{{ln[lang].menu.contact}}

Email: office@zizak.sk 
Tel: +421 (0) 911 983 547